Zabieg oczyszczania wodorowego - jakie przynosi efekty? - Allura Olsztyn
Młoda kobieta korzysta z zabiegu oczyszczania wodorowego w salonie kosmetycznym Allura Olsztyn

Zabieg oczyszczania wodorowego – jakie przynosi efekty?

Czujesz, że Twoja skóra jest szara, sucha i zmęczona? Przebarwienia pozbawiają Twoją twarz blasku i witalności? Używasz drogich kosmetyków do wyeksponowania swojego piękna przez zatuszowanie niedoskonałości? Niepotrzebnie. Proponujemy Ci nieinwazyjny zabieg wodorowego oczyszczania twarzy, który odżywi Twoją skórę, dotleni ją i nawilży, wydobywając z niej naturalne piękno. Dodatkowo, stymulacja komórek do wytwarzania elastyny i kolagenu zagęści Twoją skórę, ujędrni ją i rozświetli, dzięki czemu stanie się idealna sama w sobie, a Ty będziesz cieszyć się młodzieńczym wyglądem, lekkością i witalnością. 

Czym jest zabieg oczyszczania wodorowego?

Oczyszczanie wodorowe to bardzo skuteczny i bezpieczny zabieg kosmetyczny na skórę twarzy, dekoltu i szyi o działaniu przeciwzmarszczkowym, oczyszczającym i regenerującym. Polega na głębokim wprowadzeniu pod skórę mikroskopijnych cząstek aktywnego wodoru, który neutralizuje wolne rodniki. Nadmiar wolnych rodników ma bowiem negatywny wpływ na kondycję skóry, niszczy białka, lipidy i kwasy nukleinowe w komórkach. Powoduje to starzenie się skóry, która szybciej traci jędrność, napięcie i zdrowy kolor. Dlatego zastosowanie impulsów elektrycznych podczas oczyszczania wodorowego powoduje, że w skórze dzięki działaniu wody i tlenu wytwarzają się mikrokanaliki, ułatwiające przyswajanie substancji aktywnych.

Jak przebiega zabieg oczyszczania wodorowego twarzy? 

Zabieg wodorowego oczyszczania twarzy składa się z kilku etapów. W celu zmaksymalizowania oczekiwanych efektów pięknej, rozjaśnionej i zrewitalizowanej skóry warto poddać się zabiegowi kompleksowo. Etapy usuwania niedoskonałości skórnych metodą oczyszczania wodorowego:

 1. Neutralizacja wolnych rodników, poprzez wiązanie ich z jonami wodoru, czego efektem jest dostarczenie skórze wody i czystego tlenu.
 2. Eksfoliacja czyli złuszczenie obumarłych warstw naskórka.
 3. Dotlenienie komórek, dzięki czemu łatwiej absorbują substancje aktywne oraz stymulują wytwarzanie elastyny i kolagenu.
 4. Rozprowadzenie i  równomierne rozmieszczenie substancji aktywnych w naskórku w celu zabezpieczenia skóry przed ponownym wytworzeniem nadmiaru wolnych rodników i przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.
 5. Wprowadzenie antyoksydantów za pomocą głowicy emitującej dźwięki do przestrzeni komórkowej jeszcze głębszych warstw skóry, która dzięki drganiom pobudza krążenie krwi i limfy, przyspieszając w ten sposób metabolizm i regenerację komórek.
 6. Lifting z wykorzystaniem bipolarnej fali radiowej, którego efekt termiczny stymuluje tkanki i włókna kolagenowe oraz je regeneruje.

Warto zaznaczyć, że tylko zabieg wykonany przez wykwalifikowanego pracownika gabinetu kosmetycznego z użyciem certyfikowanego urządzenia do wodorowego oczyszczania twarzy może zagwarantować stuprocentowe bezpieczeństwo. 

Efekty wodorowego oczyszczania twarzy 

Efekty wodorowego oczyszczania twarzy są spektakularne i widoczne już po pierwszym zabiegu. 

Stosunkowo niedroga, ale bardzo skuteczny metoda gwarantuje:

 • głębokie oczyszczenie i nawilżenie skóry
 • dotlenienie i odżywienie skóry właściwej
 • zniwelowanie zaskórników
 • redukcję przebarwień
 • wyrównanie kolorytu skóry
 • poprawę gęstości, jędrności i elastyczności skóry
 • odprężenie mięśni twarzy
 • spowolnienie procesu starzenia się skóry
 • złuszczenie zrogowaciałego naskórka
 • oczyszczenie porów
 • regulację wydzielania sebum
 • złagodzenie stanów zapalnych
 • zwiększenie metabolizmu skóry
 • stymulację powstawania włókien kolagenowych
 • wspomaganie absorbowania substancji aktywnych
 • neutralizację wolnych rodników

Kto powinien skorzystać z zabiegu wodorowego oczyszczania twarzy? 

Oczyszczanie wodorowe przeznaczone jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, niezależnie od wieku. Nie tylko pielęgnuje skórę, odżywia ją i dotlenia, ale również dokładnie oczyszcza. Dlatego może być z powodzeniem stosowane jako przygotowanie przed właściwym zabiegiem kosmetycznym. Wskazaniem do zastosowania oczyszczania wodorowego jest skóra zmęczona, odwodniona oraz z widocznymi oznakami przedwczesnego starzenia się. Dzięki połączeniu w jednym urządzeniu technologii hydrabrazji, infuzji, ultradźwięków i bipolarnej fali radiowej, pozwala na zastosowanie zindywidualizowanej kuracji do różnego typu problemów i każdego rodzaju skóry. Daje doskonałe efekty nie tylko w przypadku cery wymagającej oczyszczenia, ale też cery naczynkowej i trądzikowej.