Radiofrekwencja mikroigłowa rf - czyli jak mikronakłuwanie i fale radiowe poprawiają skórę? - Allura Olsztyn
zabieg radiofrekwencji mikroigłowej rf wykonywany w gabinecie kosmetycznym allura olsztyn

Radiofrekwencja mikroigłowa rf – czyli jak mikronakłuwanie i fale radiowe poprawiają skórę?

Piękna, zadbana skóra zapewnia nie tylko elegancki wygląd, ale również dobre samopoczucie. Naturalnym zjawiskiem jest to, że z biegiem lat, na skutek malejącej produkcji kolagenu i działania czynników zewnętrznych skóra się starzeje. Warto wtedy skorzystać z zabiegów kosmetologii estetycznej. Jednak dla wielu osób barierę stanowi lęk przed bólem, brak czasu na rekonwalescencję, czy niechęć do stosowania wypełniaczy, koktajli lub innych środków kosmetycznych. Gabinet kosmetologiczny Allura Olsztyn, oferuje nowoczesny zabieg kosmetologii estetycznej, który w najbardziej naturalny sposób pozwoli Ci utrzymać młodzieńczy wygląd jak najdłużej. 

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa rf?

Radiofrekwencja mikroigłowa rf jest innowacyjnym zabiegiem, polegającym na termoliftingu skóry, w celu jej odmłodzenia i naturalnej regeneracji. Z powodzeniem może być stosowana na skórę twarzy, okolic oczu, szyi, dekoltu, ramion, brzucha, piersi, ud i pośladków. Wysoka skuteczność zabiegów czyni je porównywalnymi do tych z użyciem lasera frakcyjnego. Zastosowana w radiofrekwencji mikroigłowej rf nowoczesna technologia, w kontrolowany sposób aktywuje naturalne procesy regeneracyjne. Jest bezpieczna, nie powoduje złuszczania naskórka, a poza tym może być wykonywana niezależnie od pory roku.

Jak wygląda zabieg radiofrekwencji mikroigłowej rf?

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej rf odbywa się poprzez nakłuwanie skóry mikroigłami, które uszkadzają mechanicznie tkankę, pobudzając przy tym naturalne procesy regeneracyjne. Głowica urządzenia wyposażona jest w mikroigły, których końcówki podczas przekłuwania są podgrzewane. Efekt termiczny przyspiesza regenerację włókien kolagenowych. Kontrolowane uszkodzenia termalne skóry, pobudzając naturalny proces gojenia sprawiają, że organizm wytwarza duże ilości nowego kolagenu i elastyny. Dodatkowo, światło LED tworzy źródło biostymulacji; czerwone mobilizuje produkcję kolagenu, a niebieskie niweluje bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku.

Jakie urządzenia i techniki stosowane są podczas zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej rf?

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej rf określany jest jako lifting bez użycia skalpela. Uzyskanie tak doskonałego efektu wzmocnienia i ujędrnienia skóry właściwej, możliwe jest dzięki działaniu frakcyjnych fal radiowych. Urządzenie do frakcjonowania mikroigłowego posiada głowicę wyposażoną w sterylną końcówkę z 36 elektrodami. Doskonała technologia, łącząca światło LED z końcówkami mikroigłowymi działa na skórę silnie stymulująco. Podczas nakłuć wykonywanych na głębokość 0,5 do 3,5 mm, tkanka nagrzewana jest do temperatury 45-60°C, co skutecznie przyspiesza regenerację włókien kolagenowych.

Dla kogo jest przeznaczony jest zabieg  radiofrekwencji mikroigłowej rf?

Radiofrekwencja mikroigłowa znajduje swoje zastosowanie w usuwaniu zmian dermatologicznych oraz w odmładzaniu dojrzałej skóry twarzy i ciała. Szczególnie zalecana jest osobom, chcącym uniknąć inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. W zasadzie działa na wszystkie niedoskonałości skóry twarzy: zmarszczki, opadające policzki, utratę jędrności skóry, wiotkość, a w efekcie utratę owalu twarzy, przebarwienia skórne, rozszerzone pory, opadające powieki i worki pod oczami. Poza tym świetnie sprawdza się w redukcji rozstępów, blizn pooperacyjnych i pourazowych oraz zmian trądzikowych, a także w regeneracji i odbudowie skóry ramion, piersi, brzucha, pośladków i ud. 

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej rf 

Pobudzenie odnowy włókien kolagenowych sprawia, że skóra staje się gładsza i bardziej jędrna, poprawia się jej tekstura i koloryt. Bledną przebarwienia i blizny, twarz odzyskuje naturalny, młodzieńczy blask. Uniesione powieki i zniwelowane worki pod oczami sprawiają, że spojrzenia nabiera wyrazistości i zmysłowości. Piękne ciało, bez blizn i rozstępów sprawi, że nabierzesz pewności siebie i chętnie będziesz je eksponować. 

Długość i intensywność terapii dopasowywana jest dla każdego Klienta indywidualnie w zależności od potrzeby. Nie mniej, pierwsze efekty zabiegu są widoczne niemal od razu. Do osiągnięcia pełnych, zadowalających rezultatów zwykle wystarcza wykonanie 2 – 4 serii w odstępach około 4 tygodni.

Czy zabieg jest bezbolesny i czy jest bezpieczny? Radiofrekwencja mikroigłowa rf jest zabiegiem niemal bezinwazyjnym i wysoce bezpiecznym. Nie powoduje podrażnień skóry, a zaczerwienienia jakie powstają, zanikają samoistnie w ciągu 3-4 godzin. Okolice poddawane zabiegowi, znieczulane są specjalnym kremem znieczulającym, co podnosi komfort zabiegu. O jego minimalnej inwazyjności świadczy to, że może być przeprowadzany na bardzo delikatnej skórze okolic oczu i na powiekach. Każdorazowo przed zabiegiem, kosmetolog przeprowadza z Klientką szczegółowy wywiad na temat stanu zdrowia i przyjmowanych leków, w celu wykluczenia jakichkolwiek przeciwwskazań do zabiegu.