Laminacja brwi - uzyskaj efekt gęstych, lśniących i świetnie ułożonych brwi - Allura Olsztyn
kobieta podczas wykonywania na niej zabiegu laminacji brwi w salonie kosmetologicznym Allura olsztyn

Laminacja brwi – uzyskaj efekt gęstych, lśniących i świetnie ułożonych brwi

Marzysz o perfekcyjnym makijażu na co dzień, ale nie możesz sobie na niego pozwolić? Brakuje Ci czasu lub nie masz dostatecznej precyzji, żeby zarysować brwi tak, jakbyś chciała? Gabinet kosmetologiczny Allura Olsztyn, proponuje Ci innowacyjną metodę stylizacji oprawy oka, która eksponuje brwi i podkreśla ich naturalne piękno przez długi czas. Nasi specjaliści z wielkim zaangażowaniem i bardzo profesjonalnie zajmą się pielęgnacją Twoich brwi, nadając im wymarzony przez Ciebie wygląd i kształt. Uniesiony łuk brwiowy uczyni Twoje spojrzenie bardziej wyrazistym i efektownym.

Na czym polega zabieg laminacji brwi? 

Laminacja brwi to działanie, które polega na zmianie kształtu włosków brwi i kierunku ich wzrostu. Laminacja brwi jest zabiegiem odżywczym, dlatego nie niszczy włosków i nie wpływa negatywnie na skórę. Wręcz przeciwnie, ujarzmione włoski nie puszą się, a wyraziste brwi o regularnym kształcie wyglądają naturalnie i świeżo

Produkty do laminacji brwi

Do zabiegu laminacji brwi stosowany jest kwas tioglikolowy, który otwiera łuskę włosków i sprawia, że stają się bardziej elastyczne i podatne na ustawienie w odpowiednim kierunku. Nowe wiązania budulca włosków, jakie powstają w tym procesie, odbudowują ich strukturę i sprawiają, że brwi są zregenerowane i optycznie gęstsze. Nakładana podczas laminacji brwi kreatyna dodatkowo wzmacnia je, nabłyszcza i naturalnie odżywia. Długotrwałą regenerację brwi oraz stymulację cebulek do wzrostu silnych i zdrowych włosków, wzmacnia się preparatami z olejem jojoba, makadamia lub roślinnym botoxem. Dodatkowo codzienna pielęgnacja brwi olejkiem rycynowym lub arganowym, podtrzymuje efekt doskonałego ułożenia i sprężystości włosów.

Jak przebiega zabieg laminacji brwi?

Laminacja poprzedzona jest dokładnym oczyszczeniem i odtłuszczeniem brwi, specjalnie do tego przeznaczonym preparatem lub szamponem. Następnie na włoski nakładany jest aktywator, którego głównym składnikiem jest kwas tioglikolowy. Rozrywane przez niego mostki dwusiarczkowe włosów brwi powodują, że tworzą się nowe, bardziej plastyczne i podatne na układanie. Następnie podczas zabiegu laminacji brwi kosmetyczka nakłada kreatynę, która jest naturalną substancją odżywczą. 

Dla podkreślenia efektu, pogrubionych, perfekcyjnie ułożonych brwi, można zastosować farbę koloryzującą, dobraną do barwy oczu, włosów czy cery Klientki, zgodnie z jej preferencjami.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg laminacji brwi?

Zabieg laminacji brwi zalecany jest osobom, które zmagają się z problemem niesfornych włosów brwi, włosków rosnących w różnych kierunkach lub przerzedzonych. Przeznaczony jest dla osób, które posiadają gruby włos, ciężki do ułożenia. Oprócz zagęszczania i wygładzania, laminacja odżywia osłabione włoski i wzmacnia je od wewnątrz. Jest więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu na codzienne wykonywanie makijażu.

Laminacji nie zaleca się natomiast osobom z brwiami rzadkimi, ponieważ zabieg będzie mało efektywny. Lepszym rozwiązaniem okaże się makijaż permanentny brwi.

Jak długo trwa zabieg? 

Zabieg laminacji brwi trwa 45 – 60 minut. Czas trwania zależy od rodzaju i kondycji włosków oraz od tego, jakich preparatów używa osoba wykonująca zabieg, Środki kosmetyczne mogą różnić się od siebie długością schnięcia. Nie mniej cały zabieg jest bezpieczny, przyjemny i odprężający.

Efekty laminacji brwi

Laminacja to przede wszystkim efekt perfekcyjnie ułożonych, kształtnych, szerszych  i pełniejszych brwi. Idealnie ułożone włoski są nawilżone, lśniące i zdrowe. Zabieg laminacji brwi nadaje im modnego kształtu, dopasowanego do konturów twarzy Klientki. Zagęszczone i uwidocznione brwi, eksponują oczy oraz  dodają twarzy atrakcyjności  i zmysłowości. 

Trwałość efektów laminacji brwi

Efekty laminacji brwi utrzymują się od 4 do 6, a niekiedy do 8 tygodni. Wynika to z cyklu życia włosa. Naturalnym zjawiskiem jest to, że włoski brwi starzeją się i wypadają, a wyrastają nowe, które posiadają swój naturalny kształt. Dlatego zaleca się powtarzanie zabiegu laminacji brwi. Dzięki zastosowaniu substancji odżywczych, włoski z każdym zabiegiem stają się silniejsze i bardziej zagęszczone.