Laserowe odmładzanie skóry - jaki zabieg wybrać? - Allura Olsztyn

Laserowe odmładzanie skóry – jaki zabieg wybrać?

Zastanawiasz się, kiedy jest właściwy moment na laserowe odmładzanie skóry? Wskazaniem do laserowego odmładzania będą nie tylko pierwsze oznaki starzenia się skóry, ale również odczuwalny spadek jej kondycji. Wszelkie niedoskonałości skóry, które obniżają komfort Twojego życia, powodują spadek nastroju lub wprawiają w kompleksy to sygnał, że warto skorzystać z dobroczynnego działania lasera.

Jak działa laserowe odmładzanie skóry

Laserowe odmładzanie skóry zrewolucjonizowało rynek usług kosmetycznych. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii, zabiegi laserem stały się nieinwazyjne, bezbolesne i nie wymagają okresu rekonwalescencji. Czym się wyróżniają i jaką metodę laserowego odmładzania wybrać? Allura Olsztyn oferuje zabiegi laseroterapii, przeznaczone specjalnie dla Ciebie:

RED TOUCH LASER WOLUMETRYCZNY to jedyny laser, który nie uszkadza naskórka ani tkanek wokół. Dzięki długości fali 675 nm, światło lasera dociera bezpośrednio do włókien kolagenowych. Kontrolowane uszkodzenia tych włókien stymulują natychmiastową produkcję kolagenu typu pierwszego. Red Touch jest nowoczesnym urządzeniem firmy Deka, skutecznie stosowanym w kuracji anti aging skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. Poprawia wolumetrię twarzy, a nawet powiększa i nawilża usta bez konieczności stosowania wypełniaczy.

ALMA HARMONY CLEARLIFT jest laserem frakcyjnym nieablacyjnym, wykorzystywanym do odmładzania skóry twarzy. Spośród innych laserów wyróżnia się technologią Q-switch. Bardzo krótkie impulsy o dużej energii docierają do wewnętrznej warstwy skóry, bez naruszenia jej warstwy rogowej. Na skutek podgrzania skóry właściwej, pobudzona zostaje produkcja kolagenu, a kurczenie i napinanie tkanki prowadzi do głębokiej przebudowy skóry i w efekcie do jej ujędrnienia oraz rewitalizacji. 

ALMA HARMONY DYE-VL to kolejny rodzaj laseroterapii na skórę twarzy, ukierunkowany szczególnie na leczenie problemów z naczynkami, rozszerzonymi porami i trądzikiem. Wyposażony w system rozpoznawania pigmentu w skórze laser, precyzyjnie trafia do tkanek docelowych, powodując odnowę struktury komórkowej. Wiązka światła nie rozprasza się i nie powoduje uszkodzenia zdrowych tkanek. Laserowe odmładzanie metodą Alma Harmony Dye-Vl skutecznie niweluje wszelkie niedoskonałości skórne.

ALMA HARMONY XL iPixel jest laserem frakcyjnym, wykorzystywanym nie tylko do odmładzania skóry czy resurfacingu twarzy, ale również do niwelowania zmarszczek, bruzd, przebarwień, rozstępów czy blizn. Ten rodzaj laseroterapii wykorzystuje technologię ablacyjną, która w precyzyjny sposób tworzy w skórze mikronakłucia tzw. pixele. Odparowanie wody z komórek prowadzi do ich celowego zniszczenie i głębokiego złuszczenia. Oprócz naruszenia zewnętrznej warstwy naskórka, laserowe odmładzanie skóry iPixel pobudza w głębi skóry intensywne procesy regeneracyjne – namnażają się włókna kolagenowe, elastyna i kwas hialuronowy.

ICOONE LASER MED 2 należy do najmocniejszych laserów podciśnieniowych, który oprócz efektów odmładzania skóry znajduje zastosowanie medyczne. Likwiduje cellulit, nadmiar tłuszczu, obrzęki limfatyczne i stany zapalne oraz leczy sztywność mięśni, zapalenia ścięgien i zaparcia. Odpowiedni nacisk rolek na na powierzchnię skóry zwiększa przepuszczalność błon komórkowych, poprawia mikrokrążenie krwi i dotlenia tkanki oraz pobudza produkcję kolagenu i elastyny, przy czym jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym. Nie niszczy błony komórek ani naczyń krwionośnych. Biostymulujące oddziaływanie na skórę i tkankę łączną za pomocą rolek z mikrootworami wspomagane jest światłem LED, będącym integralną częścią głowicy czynnej lasera.  

Efekty laserowego odmładzania skóry

Rezultaty odmładzania skóry laserem są spektakularne, ale należy pamiętać, że większość problemów wymaga przyjęcia serii zabiegów. Sesje terapeutyczne ustalane są indywidualnie dla każdego Klienta. Warunkiem koniecznym do osiągnięcia oczekiwanych efektów, jest stosowanie się do zaleceń kosmetolog. Laseroterapia gwarantuje:

  • usunięcie lub spłycenie bruzd i zmarszczek (zmarszczki mimiczne, na czole, pod oczami)
  • redukcja przebarwień i melasmy, poprawa kolorytu skóry
  • redukcja blizn (pooperacyjnych, potrądzikowych, spłycenie blizn wieloletnich i głębokich)
  • redukcja rozstępów (po ciąży, białych, czerwonych)
  • wyleczenie zmian naczyniowych
  • wolumetryzacja tkanek
  • resurfacing twarzy
  • zagęszczenie skóry, poprawa jej napięcia
  • rozjaśnienie skóry i przywrócenie jej blasku

Przeciwwskazania do laseroterapii

Przeciwwskazania do laserowego odmładzania skóry różnią się od siebie, w zależności od tego, jaki problem będzie wymagał ingerencji kosmetologa. Każdy zabieg poprzedzony jest szczegółowym wywiadem na temat stanu zdrowia, przebytych chorób i przyjmowanych leków. Jakakolwiek przeszkoda mogłaby zaszkodzić zdrowiu Pacjenta lub przyczynić się do niepowodzenia zabiegu. Dlatego, wykwalifikowany pracownik salonu kosmetycznego dokonuje kwalifikacji Klienta do wskazanej laseroterapii. Jeśli już dziś chcesz poznać warunki dopuszczenia do odmładzania skóry laserem, sprawdź informacje o wybranym zabiegu na na naszej stronie.