Jak laserowo usunąć blizny po cesarskim cięciu - Allura Olsztyn
kobieta z dzieckiem i bliiznami po ciąży

Jak usunąć blizny po cesarskim cięciu – Laser Ipixel to rozwiązanie!

Blizny różnego pochodzenia stanowią spory problem estetyczny. Często są traktowane jako defekt, który zaniża poczucie atrakcyjności i własnej wartości, a w efekcie staje się źródłem kompleksów. Paradoksem jest to, że wspaniałe przeżycia: dojrzewanie, wchodzenie w dorosłość czy wreszcie radość bycia mamą, bardzo często przynoszą niechciane mankamenty urody, które potem za wszelka cenę chcemy ukryć. Na szczęście nie ma sytuacji bez wyjścia. Laseroterapia blizn po porodzie z wykorzystaniem technologii iPixel doskonale niweluje powierzchniowe niedoskonałości skóry.   

Czym jest laseroterapia iPixel

Alma Harmony iPixel to laseroterapia skoncentrowana na leczeniu blizn po cesarskim cięciu i rozstępów. Jeszcze do niedawna laserowe usuwanie blizn po cesarce wydawało się nieosiągalne. Teraz, dzięki zaawansowanej technologii iPixel jest w zasięgu każdej kobiety, która tego potrzebuje. Ryzyko wystąpienia powikłań jest niezwykle niskie. Precyzja, ablacja i frakcja to atuty lasera iPixel, dzięki którym laserowe usuwanie blizn po ciąży jest takie skuteczne. 

Działanie lasera iPixel

Technologia lasera iPixel sprawia, że jest on jedynym, tak skutecznym urządzeniem, wykorzystywanym do usuwania blizn po ciąży i rozstępów. Jego niezwykle precyzyjne działanie polega na tworzeniu kontrolowanych ognisk zapalnych, wyłącznie w miejscu poddawanym zabiegowi. 

Dzięki takiemu wybiórczemu działaniu, sąsiadujące zdrowe tkanki nie ulegają uszkodzeniu. Skraca to maksymalnie czas gojenia i sprawia, że zabieg jest niezwykle skuteczny. Blizny i rozstępy znikają bezpowrotnie, a pobudzenie skóry do regeneracji, wspomaga jej naturalne procesy naprawcze. Przeczytaj więcej, o tym jak działa laser iPixel w naszym wcześniejszym wpisie. 

Co warto wiedzieć odnośnie usuwaniu blizn po cesarskim cięciu?

Usuwanie blizn po cesarskim cięciu laserem iPixel, nie wymaga specjalnego przygotowania. Na kilka tygodni przed zabiegiem powinno się przerwać stosowanie preparatów zwiększających wrażliwość skóry oraz naparów z dziurawca i nagietka. Skóra do zabiegu nie może być opalona. 

Korekta blizn po porodzie jest niemal bezbolesna, dlatego z reguły nie stosuje się znieczulenia. Klientka może odczuwać delikatne ciepło i ukłucia. W celu złagodzenia ewentualnego dyskomfortu, skóra w miejscu zabiegu jest chłodzona zimnym strumieniem powietrza. 

Po zabiegu skóra zwykle jest bardziej tkliwa. Zaczerwienienia i obrzęki samoistnie zanikają w ciągu kilku dni. W miejscach termicznych mikronakłuć po około 2 dniach pojawiają się strupki, które powinny samoistnie się złuszczyć. Dlatego po zabiegu należy delikatniej traktować miejsca poddane laseroterapii, nosić luźniejsze ubrania, zrezygnować z intensywnych ćwiczeń fizycznych, gorących kąpieli, sauny i unikać promieniowania UV. Należy pamiętać, że laseroterapia blizn i rozstępów nie jest zabiegiem jednorazowym. Cały proces zabiegowy jest długotrwały i może trwać do 6 miesięcy od wykonania zabiegu. 

Skuteczność laseroterapii iPixel w usuwaniu blizn i rozstępów

Wykorzystanie doskonałej formuły działania iPixel sprawia, że ten właśnie laser stał się niezastąpionym urządzeniem do bezpiecznego i małoinwazyjnego usuwania blizn, zarówno tych po cesarskim cięciu, jak i bardzo powszechnych rozstępów. Złuszczenie skóry i pobudzenie tkanek do regeneracji sprawia, że stopniowo dochodzi do głębokiego przemodelowania blizn, wyrównania kolorytu skóry i przywrócenia jej właściwej struktury. Blizny zostają niemal całkowicie wygładzone, a zgrubienie i krępująca linia stają się niewidoczne.

Laser iPixel znajduje również swoje zastosowanie w leczeniu rozstępów, które bardzo często pojawiają się u kobiet w czasie ciąży, chociaż nie tylko. Te charakterystyczne przerwania włókien kolagenowych i elastynowych w skórze, stanowią problem prawie 90% kobiet w ciąży, ale występują również u nastolatków w okresie dojrzewania, a także u mężczyzn. IPixel skutecznie niweluje rozstępy, zarówno te bardzo widoczne, czerwone i fioletowe, znajdujące się w fazie zapalnej, jak i te na etapie zanikania i bliznowacenia, które przyjmują kolor perłowy, mniej widoczne, chociaż nadal wyczuwalne i o dziwo trudniejsze do wyeliminowania.