Rodzaje laserów wykorzystywane w kosmetologii? - Allura Olsztyn
laseroterapia w gabinecie kosmetologicznym odpowiednim rodzajem lasera

Jakie są rodzaje laserów w kosmetologii? Wybierz odpowiedni dla siebie

Zastosowanie laserów w kosmetologii stało się doskonałą alternatywą dla innych, bardziej inwazyjnych metod leczenia wielu niedoskonałości, a nawet schorzeń. Niewielka inwazyjność, wysoka skuteczność i szeroka ilość wskazań to atuty, dla których warto skorzystać z laseroterapii.

Zasady pracy lasera wykorzystywanego w gabinetach kosmetologicznych

Laser w kosmetologii i medycynie estetycznej jest urządzeniem używanym do poprawy jakości skóry oraz leczenia wszelkich jej niedoskonałości. Istotą działania każdego lasera jest emitowana przez urządzenie wiązka światła, która w sposób kontrolowany prowadzi do podgrzania i uszkodzenia tkanek w celu ich regeneracji

Mimo, że zasada ich działania opiera się na energii, to w zależności od problemu i wskazań medycznych, można stosować różne rodzaje laserów

W salonach kosmetycznych lasery są zatem wykorzystywane do zabiegów:

 • inwazyjnych – w celu odmładzania skóry, usuwania blizn, znamion i tatuaży
 • nieinwazyjnych, czyli biostymulujących – do usuwania przebarwień, owrzodzeń, leczenia trądziku pospolitego, leczenia łysienia, redukcji zmarszczek
 • depilacji i epilacji, czyli usuwania owłosienia.

Zastosowanie laserów w kosmetologii

Lasery znalazły w kosmetologii bardzo szerokie zastosowanie i z roku na rok, są coraz częściej wybieraną formą terapii różnych niedoskonałości. A wszystko to za sprawą innowacyjnych technologii, które oparte na wielu testach i badaniach, sprawdzają się w leczeniu wielu problemów skórnych. Zabiegi kosmetologiczne z wykorzystaniem lasera są przy tym bezpieczne, bezbolesne i coraz częściej nie wymagają okresu rekonwalescencji. 

Jakie zatem efekty przynosi laseroterapia w kosmetyce?  

 • zwalcza oznaki starzenia się skóry
 • usuwa przebarwienia i melasmę
 • niweluje rumień skóry
 • zamyka naczynka
 • prowadzi do zwężenia porów
 • usuwa zmiany trądzikowe
 • redukuje zmarszczki, spłyca bruzdy
 • trwale usuwa owłosienie
 • usuwa cellulit
 • redukuje blizny i rozstępy
 • usuwa tatuaże
 • rozjaśnia i odmładza skórę
 • napina i zagęszcza skórę
 • stymuluje produkcję kolagenu
 • działa na skórę regenerująco


zabieg odpowiednim rodzajem lasera

Rodzaje laserów w kosmetologii

Szerokie zastosowanie laserów w kosmetologii estetycznej jest możliwe, dzięki parametrom, które skonstruowane są specjalnie do leczenia wybranego problemu. Wyróżniamy zatem lasery o różnej mocy emitowanego promieniowania i długości fali oraz o odmiennym działaniu: ciągłym (światło o stałej mocy lub natężeniu) i impulsowym. Dzielimy je na takie, które w celu terapeutycznym przerywają ciągłość skóry i na mniej inwazyjne, które nie naruszają tkanek. 

W gabinecie kosmetologicznym Allura Olsztyn każdy zabieg wykonywany jest specjalnie dedykowanym dla niego rodzajem lasera. Odpowiednio dobrane do problemu urządzenia, zapewniają długotrwałe i zadowalające efekty, niezależnie od stopnia jego zaawansowania. Poznajmy zatem działanie laserów w kosmetologii. 

Q-switch

Technologia Q-switch stosowana jest w zabiegach Alma Harmony ClearLift. Laser frakcyjny nieablacyjny wykorzystuje technologię bardzo krótkiego impulsu o dużej energii. Takie rozwiązanie zapewnia podgrzanie wewnętrznej warstwy skóry właściwej, przy czym warstwa rogowa nie zostaje naruszona. Q-switch to przede wszystkim odnowa skóry, eliminacja wszelkich przebarwień, melasmy, zmian pigmentacyjnych i oznak fotostarzenia. Celowo wywołane naprzemienne kurczenie i napinanie tkanki, zwiększa gęstość skóry, ujędrnia ją i prowadzi do głębokiej rewitalizacji. 

Alma Harmony Dye-VL

Alma Harmony Dye-VL to inteligentny system, który rozpoznaje w skórze pigment, dzięki czemu wiązka światła precyzyjnie trafia wyłącznie do wybranych komórek. Nowoczesna technologia lasera sprawia, że świetnie sprawdza się w leczeniu wszystkich zmian związanych z zaburzeniami pigmentacyjnymi skóry. Ponadto, jak żaden inny laser,  specjalizuje się w leczeniu wszelkich zmian naczyniowych, trądziku różowatego i rumienia.

Icoone Laser Med 2 

Icoone Laser Med 2 wykazuje działanie, które nie tylko poprawia wygląd skóry, modeluje sylwetkę i likwiduje cellulit, ale ma również zastosowanie medyczne. Połączenie masażu podciśnieniowego z biostymulującym laserem i światłem LED, doskonale sprawdza się w leczeniu sztywności mięśni, zapalenia ścięgien oraz zaparć. Ponadto zwiększa przepuszczalność błon komórkowych, poprawia mikrokrążenie krwi, dotlenia tkanki, a także zmniejsza obrzęki i stany zapalne. Działanie lasera powoduje redukcję głęboko zlokalizowanych komórek tłuszczowych, nie niszcząc przy tym błony tych komórek ani naczyń krwionośnych. 

iPixel

Zabiegi wykonywane Laserem iPixel doskonale sprawdza się w odmładzaniu skóry każdego obszaru ciała oraz resurfacingu twarzy. Jest to rodzaj lasera frakcyjny ablacyjny, który przynosi natychmiastowe efekty. Mikroskopijne uszkodzenia termiczne prowadzą do odparowania naskórka i górnej warstwy skóry, przez co efekt jej odświeżenia jest natychmiastowy. 

Następująca po tym stopniowa przebudowa struktury włókien kolagenowych, prowadzi do wyrównania kolorytu skóry, wygładzenia jej powierzchni, spłycenia bruzd i zmarszczek, a także do redukcji blizn potrądzikowych, przerostowych i zanikowych. Jedna wiązka lasera zastąpiona jest tu przez kilkadziesiąt mikrowiązek, o ściśle kontrolowanej głębokości penetracji, w naskórek i skórę właściwą. Zespół punkcików (pixeli) aplikowany jest wybiórczo w leczone miejsce, dzięki czemu gojenie następuje bardzo szybko.

Red Touch

Technologia firmy Deka sprawiła, że laser Red Touch jest zabiegiem nieinwazyjnym. Odmładzanie skóry następuje na skutek działania wiązki światła o długości fali 675nm, która stymuluje produkcje kolagenu typu pierwszego. Fototermoliza obejmuje tylko tkanki, do których skierowana jest energia lasera, nie uszkadza naskórka, ani tkanek wokół. Laser Red Touch redukuje zmiany pigmentacyjne (przebarwienia posłoneczne i melasmę) na skórze twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni, może również służyć do powiększenia i nawilżenia ust bez stosowania wypełniaczy. Wbudowany, mocny system chłodzenia sprawia, że zabieg Red Touch, bijący rekordy w kuracji anti age jest bezbolesny i wysoce skuteczny.

Jaki rodzaj zabiegu laserowego wybrać?

O tym, jaki rodzaj lasera będzie najskuteczniejszy w terapii danego problemu, decyduje oczywiście kosmetolog. Wykwalifikowana doświadczona kadra salonu Allura Olsztyn, trafnie dobierze odpowiednie urządzenie do konkretnego zabiegu kosmetycznego tak, aby każdy był nie tylko maksymalnie bezpieczny, ale również skuteczny i wysoce komfortowy. W tak ważnych sprawach jak zdrowie, satysfakcjonujący wygląd i dobre samopoczucie warto zdać się na fachowość profesjonalistów