Blizny potrądzikowe - jaki zabieg wybrać, aby się ich pozbyć? - Allura Olsztyn

Blizny potrądzikowe – jaki zabieg wybrać, aby się ich pozbyć?

Trądzik to choroba, która prowadzi do uszkodzenia tkanki na skutek powstania w skórze stanu zapalnego. Występujący z reguły u ludzi młodych, kojarzony jest z okresem dojrzewania. Jednak w wielu przypadkach nie znika samoistnie, a nie leczony pozostawia na skórze blizny. Warunkiem do zminimalizowania zmian potrądzikowych jest wczesne ich leczenie.

Przyczyny powstawania blizn

Blizny po trądziku to zmiany skórne, które powstają w obrębie jednostki włosowo-łojowej na skutek stanu zapalnego skóry. Tkanka włóknista, która zastępuje ubytek skóry nie posiada gruczołów, mieszków włosowych ani komórek barwnikowych. 

Blizna jest tkanką łączną i mimo, że posiada dużą ilość włókien kolagenowych, to nie wypełnia całego ubytku. Blizny potrądzikowe występują pod postacią wgłębień i nierówności, dlatego skóra na twarzy nie jest gładka. Mogą również być wyniesione ponad powierzchnię skóry. Dodatkowo na skutek utraty melaniny, w miejscu blizny pojawiają się odbarwienia.

Zabiegi na blizny potrądzikowe

Leczenie blizn potrądzikowych jest procesem długotrwałym, ale przy użyciu właściwych metod pozwala na takie ich zredukowanie, że stają się prawie niezauważalne. Najtrudniejsze do zniwelowania są blizny powstałe na skutek drapania i wyciskania zmian trądzikowych. Efektywność terapii zależy od nasilenia i przebiegu choroby oraz od czasu rozpoczęcia leczenia przeciwtrądzikowego.

Radiofrekwencja mikroigłowa RF jest idealnym zabiegiem do leczenia blizn potrądzikowych. Połączenie mikronakłuwania i podgrzewania skóry za pomocą fal radiowych, uruchamia procesy naprawcze we wszystkich warstwach skóry. Mikrourazy stymulują produkcję kolagenu i elastyny w miejscach uszkodzenia, powodując ich wypełnienie. Przebudowa włókien kolagenowych prowadzi do redukcji blizn potrądzikowych. 

Innym zabiegiem bazującym na mikronakłuciach jest Nanofrax, innowacyjne urządzenie do frakcyjnej mezoterapii nano i mikroigłowej na poziomie naskórka i skóry właściwej. Zastosowanie ultracienkich nanoigieł, pozwala wprowadzić w głąb skóry substancje aktywne, nie powodując stanu zapalnego skóry. To subtelny i bezinwazyjny sposób usuwania blizn potrądzikowych. 

Pośród zabiegów na blizny po trądziku nie sposób pominąć mezoterapii mikroigłowej, która prowadzi do zagęszczenia skóry, a w efekcie do wyrównania wgłębień blizn potrądzikowych. Świetnie sprawdza się również w leczeniu samego trądziku. Mezoterapia wykorzystuje naturalną zdolność organizmu do regeneracji, dlatego pobudzone czynniki wzrostu doprowadzają do odnowienia się tego obszaru, który był uszkodzony.

Oczyszczanie kwasowe podobnie jak kwasy PCA, działa przeciwzapalnie, przeciwtrądzikowo i zapobiega migracji bakterii, dzięki czemu eliminuje zmiany trądzikowe. Detoksykacja skóry oraz złuszczenie i oczyszczenie porów świetnie sprawdza się na skórze tłustej, mieszanej, jak również z bliznami. Z kolei kwas PRX-T33, będący połączeniem kwasu trójchlorooctowego, kwasu kojowego oraz nadtlenku wodoru niweluje blizny zanikowe po trądziku lub ospie wietrznej.

Połączenie retinolu, witaminy C i licznych antyoksydantów w intensywnej kuracji odmładzającej Retix C, redukuje zmarszczki, przebarwienia, blizny, zmiany potrądzikowe, zaskórniki i inne niedoskonałości skóry. Silnie działające składniki aktywne w połączeniu z masażem twarzy, sprawdzają się w leczeniu trądziku grudkowo-zaskórnikowego.

Podobne działanie wykazuje zabieg AzeealicPeel, który z uwagi na działanie przeciwzapalne i antybakteryjne polecany jest w terapiach przeciwtrądzikowych, również przy trądziku różowatym.

Wśród zabiegów na blizny potrądzikowe najlepsze efekty przynosi terapia laserem. Usuwanie blizn po trądziku skutecznie wykorzystuje technologię Alma Harmony iPixel. Laser frakcyjno-ablacyjny łączy mikroskopijne uszkodzenia z efektem termicznym, co prowadzi do złuszczenia naskórka, wyrównania kolorytu skóry oraz wygładzenia zmarszczek i blizn różnego pochodzenia, w tym blizn potrądzikowych.

Zobacz ofertę: zabiegów na twarz Olsztyn w Allurze