Skuteczne metody walki z cellulitem - poznaj zabiegi na cellulit - Allura Olsztyn

Skuteczne metody walki z cellulitem – poznaj zabiegi na cellulit

Cellulit to problem na tyle powszechny, że raczej nie przyciąga większej uwagi otoczenia. Jeśli natomiast sprawia, że czujesz dyskomfort, zasłaniasz partie ciała z widocznym cellulitem lub co gorsza, wycofujesz się z przyjemnych aktywności, to znak, że należy się go pozbyć. Wielu twierdzi, że to niemożliwe. Nic bardziej mylnego. Rynek usług kosmetycznych wyposażony jest w doskonałe produkty, nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania, które przynoszą doskonałe efekty w walce z cellulitem. Odwiedź nasz gabinet i przekonaj się osobiście.

Czym jest cellulit

Cellulit to zmiany w tkance podskórnej, które wyglądem przypominają skórkę pomarańczową. Komórki tłuszczowe łączą się, tworząc zgrubienia na kształt grudek, co zaburza strukturę skóry i prowadzi do powstawania jej nierówności. Takie nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, w wielu przypadkach jest widoczne gołym okiem, w innych wyczuwalne dopiero po ściśnięciu fałdu skóry. 

Tak czy inaczej lipodystrofia, czyli znany nam cellulit, występuje niemal u każdej kobiety, niezależnie od tego czy jest osobą szczupłą czy z nadwagą. Wynika to z gospodarki hormonalnej kobiet, a dokładniej, związane jest z wydzielaniem estrogenów. 

Cellulit jest zjawiskiem tak powszechnym, że w odpowiedzi na niego rynek usług kosmetycznych wprowadza coraz to nowsze i bardziej skuteczne zabiegi na cellulit.  

Jak powstaje cellulit

Miejsca szczególnie podatne na fałdowanie się skóry to brzuch, uda, pośladki i ramiona. Z Czego to wynika? W dużej mierze hormonalne predyspozycje kobiet do powstawania cellulitu, umacniane są nie do końca zdrowym stylem życia. Mała aktywność fizyczna, siedzący tryb życia, problemy z krążeniem, niewłaściwa dieta, duże wahania wagi, a nawet noszenie zbyt obcisłych ubrań, prowadzi do zaburzeń w obrębie układu krwionośnego i limfatycznego. 

Skąd się bierze cellulit? Zaburzenia przepływu krwi i limfy powodują zaleganie w tkankach produktów przemiany materii. Te z kolei w połączeniu z wodą, uciskają na tkankę łączną powodując cellulit. Zabiegi antycellulitowe stosowane wraz ze zdrową dietą i regularnymi ćwiczeniami, uwalniają nadmiar wody z organizmu oraz zmniejszają tkankę tłuszczową, co w efekcie pozwala na skuteczne i trwałe pozbycie się cellulitu.

Najlepsze zabiegi na cellulit

Istnieje kilka rodzajów cellulitu: tłuszczowy, wodny, cyrkulacyjny. Dlatego też, zabiegi na cellulit muszą być dobrane indywidualnie do potrzeby Klientki. Allura Olsztyn oferuje różne metody pozbycia się tego, dość krępującego problemu. Sprawdźmy zatem najlepsze zabiegi na cellulit, dostępne w naszym salonie.

Onda

Zabiegi kosmetyczne na cellulit mają na celu przywrócenie skórze doskonałej kondycji; wyeliminowanie jej wiotkości, ale też miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz skuteczne niwelowanie cellulitu. Jednym z nich jest ONDA, zabieg, który wykorzystuje technologię zimnych mikrofal CoolwavesTM. Fale elektromagnetyczne o wysokich częstotliwościach usuwają na stałe adipocyty w miejscowo zlokalizowanej tkance tłuszczowej, skutecznie ją redukując, niwelują cellulit w każdym stopniu zaawansowania oraz wpływają na ujędrnienie i zagęszczenie skóry. 

Najnowszej generacji urządzenie marki Deka, jest niezwykle skuteczne, a przy tym bezpieczne. Precyzyjnie kieruje fale do tkanki tłuszczowej, dzięki czemu nie uszkadza sąsiednich tkanek. Więcej o zabiegu na cellulit Onda przeczytasz tutaj: Jak często powtarzać zabieg Onda, żeby osiągnąć wymodelowaną sylwetkę?

Maderoterapia

Terapia drewnem, a więc maderoterapia, to najbardziej nieinwazyjny spośród zabiegów na cellulit. Dzięki wykorzystaniu drewnianych przyrządów do masażu w różnych rozmiarach i kształtach, maderoterapia nie tylko niweluje cellulit, ale również eliminuje przyczyny, sprzyjające jego powstawaniu. Ten specjalistyczny masaż stymulujący przepływ krwi i limfy, likwiduje zastoje limfatyczne na ciele i twarzy, co pośrednio wpływa na zagęszczenie, ujędrnienie i wygładzenie skóry. Wspomaga również odprowadzanie wody z organizmu, dzięki czemu Klientki pozbywają się uczucia ciężkości nóg. 

Holistyczne podejście do organizmu, którego efektem jest także redukcja stresu i równoważenie energii sprawia, że maderoterapia traktowana jest jako najlepsze zabiegi na cellulit. Więcej o maderoterapii: Maderoterapia czyli kolumbijski masaż przeciw cellulitowi.

Icoone

Zabiegi kosmetyczne na cellulit to również połączenie masażu podciśnieniowego przy użyciu rolek z mikrootworami, lasera biostymulującego oraz światła LED. Najnowsza technologia Icoone umożliwia precyzyjną pracę na tkance łącznej, która likwiduje cellulit, obrzęki limfatyczne, nierównomiernie zlokalizowany tłuszcz, zagęszcza luźną skórę, a nawet spłyca blizny. 

Wielowymiarowa stymulacja skóry pośrednio eliminuje zaparcia, sztywność mięśni, zapalenia ścięgien oraz niweluje wszelkie objawy starzenia się skóry. Zabieg Icoone to nie tylko laser na cellulit, to również szybkie, skuteczne i nieinwazyjne rozwiązanie wielu problemów terapeutycznych i estetycznych bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych, stosowane zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

To tylko niektóre zabiegi kosmetyczne na cellulit, w jakich specjalizuje się personel naszego gabinetu kosmetologicznego w Olsztynie. Jeśli martwi Cię kondycja Twojej skóry, odwiedź nas osobiście lub sprawdź informację na naszej stronie!