Biorepeel - peeling kwasowy który przywróci Twojej skórze blask - Allura Olsztyn
kobieta podczas wykonywania na niej zabiegu biorepeel

Biorepeel – peeling kwasowy który przywróci Twojej skórze blask

W trosce o zdrowie, wygląd i dobre samopoczucie każdego Klienta, kosmetologia coraz częściej sięga po rozwiązania ze świata medycyny estetycznej. Tak jest również w przypadku zabiegu biorepeel, należącego do peelingów medycznych. Doskonała formuła kompleksowego połączenia składników aktywnych, może być z powodzeniem stosowana w gabinecie kosmetycznym. 

Na czym polega zabieg Biorepeel?

Zabieg biorepeel to peeling, którego zadaniem jest stymulowanie skóry do odbudowy i regeneracji oraz przywrócenie jej prawidłowej równowagi. Dzięki zastosowanym składnikom podczas zabiegu biorepeel, działa silnie biostymulująco, a przy tym nie powoduje głębokiego złuszczania się skóry. Kosmetolog, w zależności od problemu, nakłada na leczony obszar skóry odpowiednią ilość warstw składników aktywnych, wmasowuje je, a następnie zmywa. 

Preparaty odpowiednio dobrane do problemu, działają wysoce skutecznie na różnych obszarach ciała. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona, jednak nie wymaga przestrzegania specjalnych zaleceń pozabiegowych, a Klient może od razu wrócić do swoich codziennych aktywności. Dodatkowym atutem jest to, że peeling biorepeel można stosować o każdej porze roku

Jakie jest działanie substancji użytych do zabiegu biorepeel?

Biorepeel jest peelingiem medycznym, do którego wykorzystywane są kwasy, aminokwasy oraz witaminy C i B2. Taka kombinacja składników pozwala skutecznie powstrzymać postępujące efekty starzenia się skóry oraz niweluje wszelkie foto uszkodzenia jej powierzchni. Efekt odświeżenia, nawilżenia i rewitalizacji skóry następuje po usunięciu w obszarze zabiegowym zrogowaciałego naskórka oraz wolnych rodników. 

Biorepeel pobudza odbudowę i regenerację komórek z warstwy rogowej. Po fazie hydrofilowej następuje faza lipofilowa, która stabilizuje składniki aktywne preparatu oraz chroni warstwę hydrofilową przed utlenianiem. Zabieg biorepeel ma więc działanie biostymulujące i antyoksydacyjne.

Dla kogo przeznaczony jest peeling kwasowy?

Peeling biorepeel przeznaczony jest do eliminowania problemów skórnych osób w każdym wieku. Brak ograniczenia wiekowego sprawia, że stanowi doskonałą alternatywę dla innych, bardziej inwazyjnych metod leczenia trądziku, zarówno zaskórnikowego, jak i aktywnego. 

Biorepeel jest również doskonałym sposobem na zniwelowanie przebarwień i wyrównanie kolorytu skóry. Silne działanie biorewitalizujące użytych do peelingu składników sprawia, że biorepeel przeznaczony jest również dla osób zmagających się ze zmarszczkami i bliznami różnego pochodzenia. Wskazaniem do zabiegu biorepeel są także skutki zanieczyszczeń środowiskowych, a więc rozszerzone pory, zaskórniki czy nadmierne wydzielanie sebum. 

Szerokie działanie składników aktywnych sprawia, że biorepeel świetnie sprawdza się w przypadku cery tłustej, mieszanej i porowatej. 

Zabieg biorepeel – jakie przynosi efekty? 

Efekty peelingu kwasowego biorepeel widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jednak do uzyskania pełnych rezultatów rozświetlonej i zregenerowanej skóry, zaleca się powtórzenie peelingu. Oczywiście jest to indywidualna sprawa każdego Klienta i zależy od problemu oraz kondycji i rodzaju cery.

Składniki bazujące na kwasie trójchlorooctowym, laktobionowym oraz salicylowym powodują, że skóra staje się widocznie rozjaśniona, wyrównują się przebarwienia, co sprawia, że nabiera ona zdrowego blasku. Poza tym działanie biorepeel poprawia napięcie, jędrność i elastyczność skóry. Na skutek dwufazowego peelingu następuje spłycenie blizn i zredukowanie zmarszczek, a problem skóry łojotokowej i nadmiernego wydzielania sebum zostaje trwale zażegnany. 

Czy istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu biorepeel?

Biorepeel jest zabiegiem bezpiecznym, nie wymagającym znieczulenia. Mimo, iż jest to zabieg nieinwazyjny i nie ma ograniczeń wiekowych do jego przeprowadzenia, to każdorazowo kosmetolog przeprowadza wywiad na temat stanu zdrowia Klienta. Ma to na celu wykluczenie jakichkolwiek przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu biorepeel, zmaksymalizowanie bezpieczeństwa i zapewnienie jego wysokiej skuteczności. Nie mniej, przeciwwskazania występują, dlatego w wielu przypadkach z przeprowadzeniem biorepeel trzeba będzie się wstrzymać, do ich całkowitego ustąpienia. 

Najczęstsze przyczyny wykluczające przeprowadzenie zabiegu to:

  • alergie na składniki preparatu
  • infekcje wirusowe: opryszczka, brodawki płaskie
  • infekcje bakteryjne 
  • zabiegi chirurgiczne w obrębie skóry poddawanej zabiegowi 
  • chemioterapia i radioterapia
  • zażywanie leków z pochodnymi witaminy A
  • ciąża i laktacja.