Jak zabieg mesoestetic age element pomoże Twojej skórze? - Allura Olsztyn
Wykonywanie zabiegu mesoestetic age element w gabinecie kosmetologicznym allura olszytyn

Jak zabieg mesoestetic age element pomoże Twojej skórze?

Tendencja, jaka pojawiła się w kosmetologii, powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klientek na jak najdłuższe zachowanie, lub przywrócenie, najbardziej naturalnego wyglądu. Potrzeby ukierunkowały kosmetologię estetyczną na studiowanie mechanizmów, wyjasniających funkcjonowanie komórek macierzystych i odpowiedzialnych za starzenie się skóry. Na skutek badań i analiz powstała terapia mesoestetic age element, która wykorzystuje specjalnie dobrane substancje aktywne do inicjowania i regulowania naturalnych procesów zachodzących w skórze. 

Czym jest zabieg mesoestetic age element

Mesoestetic age element jest zabiegiem odmładzającym, stosowanym na skórę twarzy szyi i dekoltu. Intensywnie regeneruje skórę i koryguje widoczne oznaki starzenia. Jest to możliwe dzięki epigenetycznemu działaniu substancji aktywnych, wykorzystywanych podczas terapii. Co to oznacza? Przed zabiegiem kosmetolog ocenia stan i kondycję skóry oraz jej genetykę, w celu precyzyjnego opracowania terapii i właściwego do potrzeb skóry doboru składników aktywnych. Dzięki temu zabieg jest spersonalizowany i ukierunkowany na dany problem.

Jak przebiega zabieg mesoestetic 

Przed zabiegiem należy dokładnie usunąć makijaż i oczyścić skórę. Następnie kosmetolog wykonuje manualną stymulację skóry. To nic innego jak masaż, który ma pobudzić skórę do maksymalnej penetracji i wchłaniania substancji aktywnych. Etap właściwy zabiegu to aplikacja składników aktywnych, indywidualnie dobranych dla danego problemu kosmetologicznego. Preparat nanoszony jest na skórę i delikatnie wmasowany. Zabieg mesoestetic age element kończy nałożenie maseczki, która ma zintensyfikować oddziaływanie substancji aktywnych na skórę oraz przyspieszyć efekt ANTI AGING.

Jak działają środki użyte podczas zabiegu mesoestetic age element 

Mesoestetic age element jest zabiegiem nieinwazyjnym, bezpiecznym i bezbolesnym, a wręcz bardzo przyjemnym. Nie wymaga okresu rekonwalescencji i może być traktowany jako zabieg bankietowy, wykonywany tuż przed istotnym wydarzeniem lub ważnym spotkaniem. 

Odświeżenie i rozjaśnienie cery oraz poprawa napięcia skóry możliwa jest, dzięki specjalnemu zestawieniu w jednej ampułce trzech kluczowych składników aktywnych:

 1. kwas szikimowy, znany jako proteiny młodości, ma za zadanie przedłużyć żywotność komórek oraz zwiększyć syntezę niezbędnych białek
 2. kwas maślinowy, który stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, prowadzi do nawilżenia, ujędrnienia i zagęszczenia skóry
 3. izokwercetyna  – wykazuje działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu chroni skórę przed działaniem wolnych rodników oraz pięknie ją rozjaśnia

Jakie efekty przynosi zabieg mesoestetic age element 

Mesoestetic age element wykazuje wiele działań, dobroczynnie wpływających na skórę. Właściwie dobrane składniki aktywne już po pierwszym zabiegu przynoszą zadowalające efekty odmłodzenia, ujędrnienia i zagęszczenia skóry. Pełna terapia, w zależności od problemu może obejmować akcje powtarzane kilkakrotnie w tygodniowych odstępach. 

Jakie więc rezultaty przynosi zabieg mesoestetic age element?

 • wpływa na poprawę krążenia krwi i cyrkulacji limfy
 • eliminuje zasinienia i obrzęki
 • działa przeciwzapalnie
 • sprzyja syntezie kolagenu
 • pobudza i nasila naturalne procesy regeneracji skóry właściwej
 • działa przeciwstarzeniowo
 • redukuje zmarszczki
 • zagęszcza, ujędrnia i przywraca skórze elastyczność
 • wzmacnia barierę ochronną naskórka
 • rozświetla cerę i przywraca jej naturalny koloryt
 • wpływa na poprawę owalu twarzy

Dlaczego warto skorzystać z mesoestetic age element

Mesoestetic age element spowalnia naturalne procesy starzenia się skóry, ale doskonale sprawdza się również jako profilaktyka, zanim pojawią się pierwsze oznaki starzenia. Ponieważ należy do naturalnych zabiegów kosmetycznych, może być stosowany w każdym wieku, bez względu na porę roku.

Szczególnie zalecany jest Klientom, zmagającym się z problemem skóry zmęczonej, odwodnionej i ziemistej. Nierówny koloryt skóry, zmarszczki mimiczne i cienie pod oczami to powody, dla których warto skorzystać z terapii mesoestetic age element. 

Jeśli zauważasz u siebie którąś z tych niedoskonałości lub Twoja skóra utraciła gęstość i sprężystość, zaufaj naszym specjalistom i innowacyjnym metodom odmładzającym, które działają zgodnie z naturą.