Jak często powtarzać zabieg Onda, żeby osiągnąć wymodelowaną sylwetkę? - Allura Olsztyn
icoone laser med 2

Jak często powtarzać zabieg Onda, żeby osiągnąć wymodelowaną sylwetkę?

Onda należy do zabiegów kosmetologii estetycznej, które trwale redukują nadmiar miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej, cellulit oraz wiotką, luźną skórę. I chociaż jest to zabieg nie wymagający specjalnego przygotowania ani rekonwalescencji, to o jego skuteczności decyduje ilość i częstotliwość powtórzeń. Dla uzyskania pełnego efektu doskonale wymodelowanej sylwetki, należy przestrzegać planu terapii, opracowanego przez wykwalifikowanego pracownika gabinetu kosmetycznego. 

Jakich efektów można oczekiwać po zabiegu Onda?

Mimo, że zabieg Onda doskonale sprawdza się w zwalczaniu niedoskonałości na różnych obszarach ciała, to najbardziej spektakularne efekty następują w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej i zaawansowanego cellulitu. Dzieje się tak dlatego, że komórki tłuszczowe, zalegające w głębokich warstwach skóry, zostają rozbite i usunięte z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Nie ma tu mowy o redukcji czy zmniejszaniu tkanki tłuszczowej, ale o całkowitym jej usunięciu. Prawidłowo przeprowadzony zabieg przez doświadczonego kosmetologa sprawia, że w miejscu usuniętych komórek tłuszczowych już nie powstają nowe. Efekty zabiegu Onda są więc trwałe, ale żeby tak było, należy przestrzegać konkretnej, zalecanej przez specjalistę liczby zabiegów. 

Ile zabiegów Onda zaleca się na poszczególne partie ciała?

Ilość zabiegów Onda uzależniona jest oczywiście od problemu, z jakim zmaga się Pacjentka, ale też od warunków zdrowotnych, indywidualnych predyspozycji, stosowania się do zaleceń przed i pozabiegowych, a także od umiejętności osoby przeprowadzającej zabieg. 

Bardzo ważne jest również zbadanie przed zabiegiem grubości skóry obszaru, który ma zostać poddany zabiegowi Onda. Dopiero po uwzględnieniu wszystkich tych czynników, kosmetolog wyznacza ilość zabiegów oraz liczbę serii i odstępy czasowe pomiędzy nimi.

Ile zabiegów Onda będzie więc optymalne do osiągnięcia zadowalających efektów? 

Przyjmuje się, że na jedną partię ciała można wykonać maksymalnie 4 zabiegi, przy czym obszar zabiegowy nie powinien być większy niż 15×15 centymetrów, czyli wielkość dwóch złączonych dłoni.  

Onda – jak często powtarzać zabieg

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, nie wystarczy jednorazowy zabieg. Pierwsze efekty zabiegu Onda są widoczne już kilka dni po jego przeprowadzeniu. Mimo, że Onda zapewnia trwałe i nieodwracalne rozbicie komórek tłuszczowych, to jeden zabieg nie umożliwia pozbycia się ich wszystkich. Dla osiągnięcia wymarzonego i oczekiwanego efektu wielowymiarowego wymodelowania sylwetki, potrzeba ten sam obszar ciała poddawać kolejnym zabiegom w ściśle określonych odstępach czasowych. Jak często powtarzać zabieg Onda? Zaleca się powtarzanie zabiegu na tym samym obszarze ciała co 2-3 tygodnie. 

Onda to nie tylko zwalczanie nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu w głębokich warstwach skóry. Druga głowica urządzenia, przeznaczona do powierzchniowego działania, stymuluje produkcję kolagenu. Kiedy zobaczymy efekty zabiegu Onda? Przywrócenie gęstości i jędrności skóry to proces wymagającym czasu. Stąd też potrzeba, a nawet konieczność powtarzania zabiegów Onda. Jeśli zabiegów będzie zbyt mało, efekty nie będą pełne i zadowalające. 

Więcej informacji o zabiegu Onda znajdziesz na naszym wpisie: ONDA – skuteczna metoda redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu

Czy odstępy czasowe między zabiegami Onda mają znaczenie?

Zabieg Onda, mimo że jest bezpieczny, bezbolesny i nieinwazyjny, nie powinien trwać dłużej niż 16 minut łącznie, a więc 2 razy po 8 minut na jednym obszarze. Jest to, bądź co bądź, ingerencja w powierzchowne lub głębokie warstwy skóry, w której zachodzą naturalne procesy metaboliczne.  

Również liczba obszarów poddanych zabiegowi Onda nie powinna przekroczyć ośmiu, tego samego dnia. 

Ile zabiegów Onda można więc wykonać? Dopuszczalne jest przeprowadzenie zabiegów na kolejnych partiach ciała najwcześniej po upływie 2-3 dni.

Emitowane przez urządzenie fale Coolwaves o częstotliwości 2,45 GHz niszczą komórki tłuszczowe poprzez ich nagrzewanie. Organizm potrzebuje więc czasu na ich wydalenie. Po zabiegu zaleca się nawet picie dużych ilości wody, aby ułatwić drenaż płynów śródmiąższowych. Gwarancją uzyskania oczekiwanych rezultatów zabiegu Onda, jest stosowanie się do zaleceń kosmetolog i odbycie pełnej kuracji.